-
Ambulatorie pakalpojumi
- Alergologs
- Anesteziologs- reanimatologs
- Bērnu neirologs
- Dermatologs/dermatovenerologs
- Endokrinologs
- Ginekologs
- Internists- terapeits
- Kardiologs
- Ķirurgs
- LOR- Otolaringologs
- Neiroķirurgs
- Neirologs
- Neirosonologs
- Oftalmologs - acu ārsts
- Ortopēds
- Plastikas ķirurgs
- Proktologs
- Radiologs
- Traumatologs - ortopēds
- Traumatologs
- Urologs
- Uztura speciālists
- Vecmāte
- Citi pakalpojumi
- Diagnostika
- Dialīzes centrs
- Dienas stacionārs
- Ģimenes ārsti
- Obligātā veselības pārbaude ( OVP)
- Pakalpojumi bērniem
- Profilakse
- Rehabilitācija
- Telefonkonsultācija
- Topošo vecāku skola
- Veselības aprūpe mājās
- Zobārstniecības klīnika
Ortopēds
No pēdu problēmām, līdz risinājumam!
Cilvēka pēdas, kas radītas līdzsvarotai ķermeņa balstīšanai ko nodrošina 26 kauli (ceturtā daļa visu ķermeņa kaulu), 33 locītavas, vairāk nekā 100 muskuļi, cīpslas, saites, kā arī asinsvadi, nervu tīklojums, mīkstie audi un āda. Pēda absorbē triecienus un nodrošina gaitas elastību pat liela svara cilvēkiem. Katrs strukturāls vai funkciju traucējums jebkurā no pēdas daļām ietekmē visu ķermeni.
Ja ir saplacināta pēdas šķērsvelve velves augstums samazinās un pēda kļūst platāka. Ja ir plakana velve un papēdi vēl paceļ uz augšu, tad viss auguma svars ir uz pēdas priekšējās daļas, ko tā jau saites nenotur. Rodas papildu problēmas, un deformācija progresē ātrāk.
Pazeminātai pēdas velvei būtu nepieciešama ortopēdiskā korekcija.
Par vienu no izplatītākajām problēmām pasaulē uzskata pēdas un mugurkaula saslimšanu. Pētījumi pierāda, ka katram trešajam planētas iedzīvotājam ir pēdas deformācija, bieži par iemeslu tam ir nepareiza apavu izvēle. Sievietēm viens no izplatītākajiem deformācijas iemesliem ir ilgstoša staigāšana ar augstpapēžu apaviem. Daudzas sievietes pašas sev nodara pāri, ikdienā staigājot nepiemērotos apavos - ar sašaurinātiem purngaliem, kas mākslīgi saspiež pēdu, kā arī ar nepareizu liestes izliekumu un pārmērīgu papēžu augstumu. Staigājot augstpapēžu kurpēs, kompresijas spēks palielinās apmēram četras reizes, kas izraisa saišu pārslodzi un rada labvēlīgus apstākļus osteoartrozes attīstībai. No pārmērīga saspringuma cieš arī muguras jostas daļa! Nereti aiz diagnozes radikulīts „paslēpjas” nepareizs noslogojums uz kājām vai pat vienas kājas saīsinājums, ko cilvēks pats nepamana.
-
Deformācijas pazīmes un sāpes spilgtāk sāk izpausties pēc 30 gadiem. Novērst to ir diezgan sarežģīti, nepieciešama pat ķirurģiska iejaukšanās. Kad izveidojusies deformācija, staigāšanas process var pārvērsties par fiziskām ciešanām.
-
Īpašas problēmas ar pēdām ir diabēta slimniekiem. Viņiem raksturīgs pēdu mazjūtīgums, tādēļ var gadīties, ka cilvēks pat neatskārš, ka kurpe spiež vai tajā iebiris kāds akmentiņš, un rezultātā izveidojas noberzumi, kas ilgi nevar sadzīt. Cukura diabēta slimniekiem ar pēdu problēmām iespēja atvieglot staigāšanu ar mīkstām, īpaši viņam pielāgotām, vai „memory”, jeb atmiņas zolītēm.
Podometrija - tā ir kāju pēdu noslodzes datordiagnostika. Pacients uzkāpj uz īpašas virsmas, kas savienota ar datoru. Ekrāns parādīs pēdas karti, iekrāsos tos punktus, kuri ir pārslogoti un parādīs tās vietas pēdā, kas netiek pietiekoši nodarbinātas. Diagnostiku veic ne tikai statikā, bet arī dinamikā. Analizējot šos datus, ieteikšu supinatorus – īpaši jūsu vajadzībām pielāgotas zolītes, kas palīdzēs pēdai strādāt pareizi un likvidēs traucējošās blakusparādības. Palīdzēt var ne tikai ar speciālām zolītēm, apavu, bet arī ar ieliktņiem pēdas šķērsvelvei, “āmurveida” pirkstiem, īkšķim, pirkstu starplikām u.c.
_________________________________________________________________________________________________
Gadījumi, kuros ir vēlama podometrijas pārbaude:
- profilaktiski - bērniem no 5 gadu vecuma, ja ir aizdomas par plakano pēdu
- ceļu vai potīšu deformācija - X, O veida kājas
- cukura diabēts un ir pazemināts jūtīgums pēdās
- nezināmas izcelsmes sāpes pēdās, kājās, mugurā
- dedzinošas sajūtas pēdās
- pēdu un kāju nogurums pie nelielas slodzes
- dažāda veida pēdas deformācijas (parādās kauliņi, āmurveida pirksti)
- ilgstošs darbs ar palielinātu slodzi Tavām kājām
- kāju tūska
- esi spiests bieži vērsties pie pēdu aprūpes speciālista (veidojumi, sabiezējumi, varžacis)
- ilgstoši valkājot apavus ar augstu papēdi vai apavus bez papēža
- pēc ceļa un gūžas endoprotezēšanas
- pēc traumām
- kājas saīsinājums
______________________________________________________________________________________
Pēdas korekcijas kabinetā speciālists ne tikai nosaka diagnozi, bet arī informē par profilakses, ārstēšanas un ortozēšanas iespējām katrā individuālā gadījumā. Daudzas problēmas, laikus pamanītas, var novērst, lietojot ortopēdiskās zolītes, papēdīšus, pirkstu starplikas, speciālos apavus.
Noskaidrojot, kas kaiš jūsu pēdām, mēs kopīgi varam ne tikai novērst nopietnākas problēmas attīstīšanos, bet ievērojami uzlabot savas dzīves kvalitāti.
! Pieraksts pa tālruni 28222569